O MNIE

Kim jestem

Nazywam się Agnieszka Kowalska, jestem dyplomowaną terapeutką konopną.  Wiedzę zdobywałam od najlepszych specjalistów i praktyków z powodzeniem od lat stosujących terapie z użyciem konopi.

Mówią o mnie "konopna księgowa", a wielozawodowość to moje drugie imię. Od wielu lat prowadzę biuro rachunkowe, obracam się w świecie podatków, księgowości, przepisów i analiz. Pewnie nie uwierzysz, ale jakiś czas temu byłam przeciwniczką konopi. Dziś jestem dyplomowaną terapeutką konopną i mogę Ci pomóc. W swojej codziennej pracy mam wiele różnych zadań i wyzwań.

Wspiera mnie zespół zaufanych, lojalnych i wspaniałych ludzi. Pokazują, że można łączyć w życiu zawodowym swoje pasje i hobby.

Co mają wspólnego podatki i konopie?

Odpowiedź jest prosta - MNIE.

Mogłabym dużo napisać o sobie, ale to miejsce jest poświęcone konopiom, a w szczególności ich spożywczym i kosmetycznym zastosowaniom, mającym wpływ na nasz dobrostan. 

Jako terapeutka konopna współpracuje z Podkarpacką Kliniką Konopną . Co mogę dla Ciebie zrobić? Pomogę dobrać najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb produkty.

agnieszka1.jpg
DYPLOMOWANA TERAPEUTKA KONOPNA
Agnieszka Kowalska


Moim celem i misją są spersonalizowane plany suplementacji i wsparcia organizmu z zastosowaniem fitokannabinoidów jak i szeroko pojęta edukacja. Personalizuje plany uzupełnienia codziennej diety dopasowując je do potrzeb i oczekiwań każdego z Was, wszak każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Fascynują mnie olejki funkcjonalne, te które łączą w sobie zioła lub ich wybrane mieszanki połączone z fitokannabinoidami. Zapraszam Cię do mojego świata konopi, do świata w którym podatki i przepisy podatkowe przeplatają się z magiczną rośliną, która towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Rozgość się.

Dlaczego łącze i wykonuję dwa różne zawody?


  • łączę lata doświadczeń pracy księgowej z pasją czerpania z natury tego co najlepsze 
  • preferuję holistyczne podejście do zarządzania swoim biznesem i zdrowiem
  • łączę wiedzę z zakresu finansów, podatków i ubezpieczeń z wiedzą na temat dbania o zdrowie. Pomagam moim klientom w uzyskaniu kompleksowej opieki a także wspieram w  osiąganiu pożądanych przez nich wyników.

Każdy z nas jest inny, a ja jako księgowa i terapeutka konopna, oferuję indywidualne podejście do potrzeb moich klientów i podopiecznych. Każdy z nich otrzymuje spersonalizowaną usługę, która odpowiada jego wyjątkowym potrzebom i celom zarówno w biurze rachunkowym jak i podczas konsultacji terapeutycznych.

Wielozawodowość to duży atut w dzisiejszych czasach. Posiadanie umiejętności i doświadczenia w różnych dziedzinach, pozwala mi na elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb mojego klienta. Umożliwia także rozwijanie różnych pasji i zainteresowań, co przekłada się na satysfakcję z życia zawodowego, prywatnego i daje poczucie spełnienia.

Dlaczego księgowi to jedna z najbardziej zestresowanych grup zawodowych

Po pierwsze, bo praca księgowego wymaga precyzji, dokładności i sumienności, ponieważ błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych mogą mieć poważne konsekwencje finansowe dla klienta oraz samego księgowego. Wymagana jest również znajomość prawa podatkowego, co w obliczu ciągłych zmian w przepisach jest nie lada wyzwaniem.

Po drugie, księgowi często pracują pod presją czasu, ponieważ terminy składania deklaracji podatkowych lub raportów finansowych są sztywne i wymagają terminowości w pracy. Często zdarza się, że pracują również w okresach zwiększonej intensywności, np. podczas końca roku podatkowego lub sprawozdawczego, co tylko zwiększa ich poziom stresu.

Po trzecie, księgowi często mają do czynienia z klientami, którzy również mogą działać pod wpływem dużej presji i oczekują szybkich i dokładnych rozwiązań swoich problemów .Często muszą rozwiązywać trudne sytuacje i podejmować decyzje, które mają wpływ na finanse naszych klientów. Z pewnością każdy z nas spotyka się z sytuacjami, kiedy klienci oczekują od nas na wczoraj rzeczy niemożliwych do zrealizowania lub kiedy klienci dostarczając dokumenty oczekują wyników za 5 minut.

W dzisiejszych czasach, oprócz znajomości podstawowych zasad rachunkowości i prawa podatkowego, dobry księgowy musi posiadać także szereg innych umiejętności, które pozwalają na skuteczne wykonywanie pracy i dostosowywanie się do nieustannie zmieniających się warunków rynkowych:

  • Znajomość programów księgowych - w dobie cyfryzacji, księgowy musi umieć obsługiwać specjalistyczne programy księgowe, które ułatwiają prowadzenie i kontrolowanie dokumentacji finansowej,
  • Analityczne myślenie - dobry księgowy musi być w stanie szybko analizować dane finansowe i wykrywać wszelkie nieprawidłowości, błędy lub nieścisłości.
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy - księgowy często ma do czynienia z wieloma zadaniami jednocześnie, co wymaga umiejętności skutecznego planowania i organizacji pracy.
  • Komunikatywność - księgowy musi umieć skutecznie komunikować się z klientami, innymi pracownikami firmy oraz organami państwowymi, aby skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy finansowe. Te ostatnie księgowi lubią najbardziej.
  • Znajomość języków obcych - w dobie globalizacji i integracji rynków, księgowy powinien umieć posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym, aby sprawnie komunikować się z zagranicznymi kontrahentami lub móc odczytać i zweryfikować dokumenty rozliczeniowe.
  • Znajomość przepisów podatkowych - ze względu na ciągłe zmiany w przepisach podatkowych, dobry księgowy powinien mieć stały dostęp do aktualnych informacji i umieć stosować je w praktyce. Ostatnie dwa lata a szczególnie „uproszczenie podatków i Nowy Ład” przeczołgało nas wszystkich gorzej jak szeregowego na poligonie w najgorszą ulewę.
  • Kreatywność - księgowy powinien umieć myśleć kreatywnie i szukać rozwiązań problemów finansowych, które wykraczają poza tradycyjne schematy działania. Pozwolicie, że nie rozwinę dalej tej myśli ale przecież każdy z nas wie, że 2+2=5
  • Skrupulatność i dokładność - to podstawowe cechy, które powinien posiadać każdy księgowy, ponieważ od nich zależy skuteczność i rzetelność prowadzonej dokumentacji finansowej.
Nie zapominajmy o tym, iż jesteśmy również najmniej docenianą grupą zawodową. No bo przecież kto z własnej, nieprzymuszonej woli chce płacić podatki i zusy? Kto z radością co miesiąc puszcza przelew do księgowej? Już widzę ten las rąk……

Jeżeli wszystko to połączymy ze sobą i wrzucimy do jednej głowy i jednego ciała to mamy chodzącą bombę zegarową z opóźnionym zapłonem. I już nie pytam czy tylko kiedy to wybuchnie a wybuchnie tylko u każdego z nas w innym momencie.

Dlatego też uważam, że konopie ze swoim bardzo szerokim potencjałem prozdrowotnym są idealnym rozwiązaniem dla mojej grupy zawodowej. Polecam się wszystkim moim koleżankom i kolegom księgowym, kadrowym oraz Doradcom Podatkowym.

Terapeuta Konopny

     Kim jest terapeuta konopny, jaka jest jego rola, obowiązki i uprawnienia? Postaram się wyjaśnić tą zagadkową dla wielu osób kwestię. Dyplomowany terapeuta konopny to osoba, która zdobyła uprawnienia zawodowe do wykonywania zawodu w specjalizacji zaliczanej do kodu 323090 – pozostali praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii, zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie kwalifikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Tyle w teorii a co oznacza to w praktyce?

Jako praktykująca ten zawód, mam wysoką świadomość spoczywającej na mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Mam głębokie poczucie, że to nie tylko kolejny zawód na mojej ścieżce kariery, ale przede wszystkim misja edukowania ludzi wokół mnie oraz odkłamywania konopi. Świadomość etyki zawodowej, której nadrzędnymi kryteriami jest wsparcie podopiecznych oraz informowanie ich o potencjale konopi jak i ryzyku i zagrożeniach związanych z ich stosowania. Tajemnica zawodowa, szacunek do podopiecznych, brak oceny ich sytuacji oraz akceptacja i szczerość co do zaproponowanej suplementacji. Nie powinno się nikomu obiecywać cudów, które nigdy mogą się nie wydarzyć a o których można czytać na pęczki. Nie ilość a jakość obsługi, empatia, stały kontakt z użytkownikiem preparatów z kannabinoidami pochodzącymi z konopi, korygowanie jego postępowania oraz wysoka jakość stosowanych produktów.

Rolą terapeuty konopnego jest przeprowadzenie rozmowy z podopiecznym w sposób pozwalający na zdobycie jego pełnego zaufania. Terapeuta konopny powinien posiadać szczególne predyspozycje do wykonywanego zawodu. Wykazywać się wysoką kulturą osobistą, empatią, intuicją, uczciwością, komunikatywnością, dużą wiedzą, która musi być nieustannie aktualizowana. Powinien również stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, na bieżąco zapoznawać się z nowymi badaniami i publikacjami na temat konopi oraz terapii z ich użyciem.

Miałam to szczęście uczyć się i zdobywać doświadczenie od najlepszych, miałam możliwość poznać ludzi, którzy związani są z konopiami nie tylko zawodowo, ale i sercem, pasją i miłością. Wspólnie tworzymy tą konopną rzeczywistość. Sukcesem w tym konkretnym przypadku jest podniesienie komfortu życia i przywrócenie dobrostanu ludzi wokół nas, ludzi którzy złapią rzucone przez nas koło ratunkowe. Osobiście podchodzę do konopii jako do rośliny o ogromnym potencjale, każdy z nas może skorzystać z jej dobrodziejstwa. Matka natura musi nas bardzo kochać skoro zostawiła nam to zielone cudo. Nie traktujmy jej tylko i wyłącznie jak zwykłego, pospolitego narkotyku, odbierając jej to co szczególnie szlachetne. Traktujmy tę damę z należytym jej szacunkiem.


Stereotypy

Podzielenie się z Wami moim zdaniem jak stereotypy, które są nam wdrukowywane jak przez kalkę kształtują nasze poglądy, decyzje i jak wpływają na nasze życie. Konopie to dziś najbardziej kontrowersyjna i najbardziej zakłamana roślina występująca na tej planecie, oczerniana przez ludzi i grupy interesów w ostatnim stuleciu. Roślina ta towarzyszy ludziom od tysięcy lat, niektórzy uważają że to tylko roślina przemysłowa, inni że roślina duchowa, roślina święta lub medycyna sama w sobie.

Niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że konopie łączą w sobie wszystkie te cechy.

Społeczeństwo możemy podzielić na zwolenników, odważę się napisać miłośników konopi, radykalnych przeciwników oraz osoby neutralne poglądowo. Ani za ani przeciw. W mojej opinii grupa radykalnych przeciwników to grupa osób, które mają bardzo niskie pojęcie o tej roślinie. Mylą podstawowe pojęcia, a swoją wiedzę czerpią z przekazywanych z ust do ust i zasłyszanych stereotypów. Dominuje tu zasada „nie wiem, ale się wypowiem”. O dziwo jeszcze całkiem niedawno sama byłam przedstawicielką radykalnych przeciwników konopi, więc przyznaję sobie prawo do wypowiadania się w imieniu tej grupy. Wyrobiłam sobie zdanie i poglądy na ten temat nie znając go w ogóle. Tak słyszałam, tak myślałam, tak mówili wszyscy a wszyscy nie mogą się mylić. W takim kręgu środowiskowym żyłam. Byłam jak kalka, jak papierek lakmusowy przesiąknięty stereotypami. Jednak nic nie trwa wiecznie i świat się o mnie upomniał. Kiedy już weszłam w „pole” nie dało się tego zatrzymać. Z wielkiego ignoranta wzrastającego na braku podstawowej edukacji i elementarnej wiedzy stałam się miłośnikiem tej rośliny. Konopie mnie zawołały, przemówiły do mnie, nie było odwrotu.

Image

Oczywiście na początku było wyparcie, gaszenie pożaru ciekawości, zamiatanie pod dywan i udawanie przed sobą, że to nie mój temat, że w ogóle mnie to nie interesuje. Do czasu. Wtedy zrozumiałam, że chcę poznać tę roślinę i całe jej bogactwo począwszy od nasionka, korzonka, skończywszy na szlakach metabolicznych. Moja głowa pełna stereotypów, że ja księgowa, właściciel biura rachunkowego, osoba mocno stąpająca po ziemi i takie „kontrowersyjne” (zdaniem innych) zainteresowania. Ta moja racjonalna głowa poszła „do kąta”. Niestety większość moich znajomych do tej pory, kiedy dowiaduje się o moich zainteresowaniach i łączeniu dwóch jakże pięknych ale różnych zawodów, pyta mnie ; "jak to możliwe?"
Z pokorą i dużą dawką cierpliwości odpowiadam, że po prostu postanowiłam nieść kaganek oświaty i informować tych niedoinformowanych.  Tych co to wiedzą wszystko, prostować i korygować zaczerpnięte z nie wiadomo skąd informacje. Do konopi podchodzę z dużym szacunkiem i pokorą. Nie wiem wszystkiego, nikt tego nie wie, ale wiedza jaką zdobyłam pozwala mi na bezpieczne prowadzenie terapii. Bezpieczne rozmowy o konopiach, poparte doświadczeniem zawodowym opartym na expirence basede medicine.

Certyfikaty


Galeria